Дијана Милојковиќ

Пронајдени се 9 резултати на тема „Дијана Милојковиќ“
Познати

Се прослави како девојка на ова познато српско момче, па раскинаа додека се соочуваше со ракот – почина на 33 години, а тој се ишиша ќелаво за неа

Српската манекенка Дијана Милојковиќ почина на денеш ден пред точно три години на 33 годишна возраст, по долгата борба со тешката болест. Манекенката...
Познати

Ќе ви течат солзи: Овој пејач напиша песна за починатата мисица која ја нарача поранешното момче Кариќ токму на овој ден (ВИДЕО)

Пејачот Милан Петковиќ учесникот во реалното шоу „Задруга 3“ успеа да напише песна за романсата помеѓу Дијана Милојковиќ и Стефан...
Познати

Поранешното момче на српската манекенка која почина од рак со пеколна исповед: Кога спиев покрај неа станував за да видам дали диши

Познатата српска манекенка Дијана Милојковиќ неодамна ја загуби битката со ракот и почина на само 33 годишна возраст, а овој пат во реалното...
Познати

Потресни сцени од погребот на манекенката: Кога ќе видите што и донесе за последен поздрав поранешниот свршеник ќе ве облеат емоции

Денеска на гробиштата во Чуприј беше погребана поранешната мисица на Србија Дијана Милојковиќ чија смрт го потресе целиот регион. Во...
Познати

Зошто се облекуваш убаво кога знаеш дека ќе умреш: Од одговорот на манекенката која почина од рак многумина ги облеаја солзи (ФОТО)

Српската манекенка која во понеделникот почина по тешката битка со ракот го потресе целиот регион. Таа освен поддршката која ја добиваше...
Познати

Се огласи манекенката која му спасила живот на момче кое сакало да се фрли од мост- еве што и упати на прерано починатата манекенка

Некогашната манекенка и учесничка во реалното шоу „Survivor“ Катарина Вучетиќ не може да дојде до себе од тага по веста дека починала српската...
Познати

ПОСЛЕДНО ЗБОГУМ ЗА ДИЈАНА: Сите се простуваат од мисицата, а видеото од нејзиното поранешно момче ќе ви го скине срцето

Српските јавни личности се простуваат од Дијана Милојковиќ која почина вчера после долга борба со тешка болест. Дијана е родена во 1987...