дијагноза

Пронајдени се 7 резултати на тема „дијагноза“
Живот и стил

Отиде на рутински преглед кај стоматолог и ја дозна страшната вистина: Малото девојче водеше тешка борба за живот (ФОТО)

Малата Хантер Роуз Џоунс (5) не би имала среќа да се избори со ракот доколку родителите не ја однеле на рутинска контрола кај стоматолог...