диета

Пронајдени се 115 резултати на тема „диета“
Фудбал

Тајната на бруталниот изглед на Роналдо: Иако тренира како „луд“, користи единствена диета од која не отстапува ниту за роденден

Тој е успешен, богат, но не и семоќен, па тајната на неговиот изглед лежи во уникатната диета што ја следи со години. Кристијано Роналдо...
Храна и пијалаци

Најидеалната диета после празниците: Практикувањето на оваа навика секое утро брзо ќе ги стопи наталожените килограми

Оваа диета позната како аса-банана е развиена од јапонски нутриционисти, но не вклучува диета базирана само на ова овошје. Во исхраната...