Диего Симеоне

Пронајдени се 15 резултати на тема „Диего Симеоне“
Фудбал

Се огласи Симеоне по фаќањето на своето меѓуножје: Го направив тоа од срце за да докажам дека имаме… (ВИДЕО)

Фудбалерите на Атлетико Мадрид славеа голема победа над Јувентус на првиот осмина-финален натпревар од Лигата на шампионите. Избраниците...