диего марадона

Пронајдени се 57 резултати на тема „диего марадона“
Фудбал

Синот на Марадона во неверување откако го прочитал тестаментот: „Има многу чудни работи кои треба да се расчистат“

Фудбалскиот свет пред еден и пол месец остана без можеби најдобриот фудбалер на сите времиња. Почина Диего Армандо Марадона на 60 години....
Фудбал

Нов шок за семејството- по токсиколошкиот извештај на Марадона тие не можат да се помират, еве поради што починал фудбалерот

Смртта на Диего Армандо Марадона се уште е актуелна тема на фудбалската јавност, а денеска аргентинските медиуми го извршија и токсиколошкиот...
Познати

КЛАСИЧНА ЛАТИНО САПУНИЦА: 11 деца на Марадона сакаат да го зграбат богатството на фудбалерот- од сумата ќе ви се помати во умот

На повидок е класична латино сапуница со многу епизоди, патетитка и немилосрдно сплеткарење околу богатството на Марадона што се цени...
Фудбал

ФОТО+ВИДЕО: Сцени од кои солзите не запираат – Бока со посебна чест за Марадона, ќерката не можеше да ја сокрие тагата

Солзи кои се леат како дожд на три различни страни вечра вечерта поради смртта на Диего Марадона. Победи неговата Барселона, неговиот...
Фудбал

КОБНИОТ 25 НОЕМВРИ: Беа најдобри пријатели до смрт, а починаа на исти ден- Марадона го имаше тетовирано човекот кој го мразеше светот

Диего Армандо Марадона почина на 25 ноември, на истиот ден кога почина и неговиот голем пријател, кубанскиот лидер Фидел Кастро четири...
Познати

Гробар го отворил ковчегот и се сликал со мр*вото тело на Марадона- за пеколната казна не ни помислил (ВОЗН*МИРУВАЧКО)

Да се има фотографија покрај мртвиот Диего Марадона е ексклузивна работа, не секој има можност за такво нешто, но кога тоа е злоупотреба...
Познати

Како да знаел дека го снима за последен пат- соседот на Марадона објави видео во кое тој едвај се движи, еве како реагираше фудбалерот

Легендарниот фудбалер Диего Марадона почина во средата на 61 година во својата родна земја Аргентина. Иако првично беше објавено дека...
Вести

Адвокатот на Марадона: Брзата помош возеше половина час, 12 часа мојот клиент остана без надзор од лекарите, криминален идиотизам

Матијас Морла, адвокат на починатиот поранешен аргентински фудбалер Диего Марадона, ги критикуваше лекарите кои требаше да се грижат...