диего марадона

Пронајдени се 68 резултати на тема „диего марадона“
Занимливости

ОПСЕСИЈА ИЛИ САМО ОБИЧЕН ФАН: Ротундо си ги именувал ќерките по Марадона, а сега сопругата закажала царски рез на првата годишнина од смртта на фудбалксата легенда

Голем обожавател на славниот аргентински фудбалер Диего Армандо Марадона, кој пред 10 години на своите ќерки-близначки им ги дал имињата...
Фудбал

Алварез сведочеше дека била силувана од Марадона кога имала 16 години: Ми ја украде невиноста и ми го уништи детството

Мавис Алварез, Кубанка која беше во врска со Диего Марадона пред две децении, на вчерашната прес-конференција раскажа како легендарниот...
Фудбал

Синот на Марадона во неверување откако го прочитал тестаментот: „Има многу чудни работи кои треба да се расчистат“

Фудбалскиот свет пред еден и пол месец остана без можеби најдобриот фудбалер на сите времиња. Почина Диего Армандо Марадона на 60 години....
Фудбал

Нов шок за семејството- по токсиколошкиот извештај на Марадона тие не можат да се помират, еве поради што починал фудбалерот

Смртта на Диего Армандо Марадона се уште е актуелна тема на фудбалската јавност, а денеска аргентинските медиуми го извршија и токсиколошкиот...
Познати

КЛАСИЧНА ЛАТИНО САПУНИЦА: 11 деца на Марадона сакаат да го зграбат богатството на фудбалерот- од сумата ќе ви се помати во умот

На повидок е класична латино сапуница со многу епизоди, патетитка и немилосрдно сплеткарење околу богатството на Марадона што се цени...
Фудбал

ФОТО+ВИДЕО: Сцени од кои солзите не запираат – Бока со посебна чест за Марадона, ќерката не можеше да ја сокрие тагата

Солзи кои се леат како дожд на три различни страни вечра вечерта поради смртта на Диего Марадона. Победи неговата Барселона, неговиот...