диего армандо марадона

Пронајдени се 20 резултати на тема „диего армандо марадона“
Фудбал

ФОТО: Меси со емотивна порака до Марадона – еве што напиша капитенот на Барселона за тренерот на бразилската репрезентација

Капитенот на Барселона, Лионел Меси му искажа поддршка на екс-играчот и тренер на аргентинската репрезентација Диего Марадона. Легендарниот...
Фудбал

Марадона ги шокираше сите : Коментарот за неговото здравје ги зачуди сите, најави дека нема да ја почитува строгата забрана од докторите

Легендарниот фудбалер Диего Армандо Марадона за време на натпреварот меѓу на Аргентина и Нигерија доживеа шок после што му беше пружена...
Фудбал

Марадона сепак не бил во болница: Легендарниот Аргентинец раскажа каква драма со здравјето доживеал во текот на мечот (ФОТО+ВИДЕО)

Легендарниот аргентински фудбалер Диего Армандо Марадона кажа дека е добро, откако го прегледале лекарите затоа што му се слоши во...
Фудбал

Ново шоу на Марадона: Пред почетокот на мечот танцуваше со Нигеријка, по голот на Рохо им покажа среден прст на Нигеријците (ВИДЕО)

Легендарниот Диего Марадона очигледно не може без контроверзи. Тој не издржа по победничкиот гол на Маркус Рохо (1-2), кој ја одведе Аргентина...