детска порнографија

Пронајдени се 22 резултати на тема „детска порнографија“
Регион

Во Србија само оваа година биле уапсени 57 лица поради користење на малолетници во п*ргнографски цели на Интернет

Како што изјави денеска премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, од почетокот на оваа година се поднесени обвиненија против 165 лица за експлоатација...
Хроника

Обвинение за браќа од Битола: Убедувале деца до 14 години да им праќаат интимни клипови, пронајдени над 8.000 содржини детска порнографија

По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Битола поднесе Обвинителен акт против двајца браќа на возраст од 51...