детска болница козле

Пронајдени се 5 резултати на тема „детска болница козле“
Вести

РОДИТЕЛИ ВНИМАВАЈТЕ: Бројката на новозаразени деца расте од ден на ден, во болницата во Козле се примаат сѐ повеќе мајки со деца

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 3 пациенти.  Вкупно се хоспитализирани 75 пациенти. На кислородна поддршка се...
Вести

Детската болница во Козле демантира дека имало пожар, од Бригадата за противпожарна заштита велат дека била опожарена кровната конструкција

Од Детската болница во Козле попладнево преку соопштение ги демантираа информациите дека имало пожар во објектот, иако претходно командирот...