депонија

Пронајдени се 53 резултати на тема „депонија“
Општини

Ристески: Ако ја доградевте започнатата фабрика за отпад, Прилеп ниту депонија ќе имаше, ниту ќе смрдеше и чадеше – не ве бива!

Ако ја доградевте започнатата фабрика за отпад, Прилеп ниту депонија ќе имаше, ниту ќе смрдеше и чадеше – не ве бива!, реагира преку...
Вести

Стоилковски: Зоран Заев да ги праша граѓаните на Тиквешијата за изградба на депонија и преработка на отпад од 48 општини во Македонија

На денешната прес конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски одговарајќи на новинарско прашање во однос на најавата...
Скопје

Се депонира хемиски и медицински отпад во депонијата во Ново село: Животот на граѓаните на Ѓорче Петров во опасност!

Депонијата во Ново Село е сериозна конкуренција на градската депонија Дрисла. Чуварска служба нема, рампите се кренати, општинските...