депонија русино

Пронајдени се 7 резултати на тема „депонија русино“
Вести

Лимени мртовечки ковчези се фрлаат во депонијата кај Гостивар- двајца жители се решија да отворат еден од нив (ВИДЕО)

„Мизерно, па по мизерно не може да биде!“, „ Морбидно и недостоинствено“, „Без почит најпрво кон лугето кои се живи а потоа и кон оние...
Општини

На депонијата Русино од синоќа се пропуштаат само камиони на гостиварски Комуналец- блокадите ќе продолжат до 12 август

Комуналниот смет од гостиварската општина повторно се носи на депонијата Русино по речиси тридневната блокада. Локалната власт и граѓаните...