депонии

Пронајдени се 17 резултати на тема „депонии“
Скопје

Арсовска: Над 150 диви депонии на територијата на Скопје се исчистени, продолжуваме да постапуваме по пријави и со казни за загадувачите

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, на денешната прес- конференција даде отчет за реализираните проекти кои се дел од...
Скопје

Костовски: Почнуваме со силно темпо, лоциравме депонии на 12 локации во Бутел, истите ќе бидат решени за помалку од една недела

Новиот градоначалник на општина Бутел, Дарко Костовски преку својата официјална Фејсбук страница ја информираше јавноста дека од денеска...