Денко Малески

Пронајдени се 7 резултати на тема „Денко Малески“
Вести

Пендаровски благо се оградува од советникот Малески, но и покрај бугаризацијата на Делчев и Мисирков, и натаму ќе ги користи неговите услуги!

    Преку соопштение од неговиот кабинет, претседателот Стево Пендаровски се оградува од Малески, но истовремено истакнува и дека...
Вести

Пропагандистот на владата Малески: Мисирков и Гоце се Бугари, мора да го прифатиме тоа за да нема вето од Бугарија (ВИДЕО)

Пропагандистот на владата Денко Малески повторно ја шокираше јавноста со својата изјава во еден бугарски медиум. Имено тој во на една...
Вести

Сајкоски за “колумната на Денко Малески”: Човек кој секогаш кога треба да се направи штета на македонските позиции се јавува прв

Збор два за “колумната на Денко Малески” Многу размислував дали да напишам нешто за текстот на Денко, само од една единствена причина...
Вести

Гајдов тврди дека Фрчкоски е вмешан во атентатот на Глигоров, Малески порачува дека работата е пресериозна за да се прави естрадно шоу

„Истрагата за откривање на нарачателите и извршителите на атентатот врз поранешниот Претседател на Република Македонија, Киро Глигоров,...