ден на жалост

Пронајдени се 41 резултати на тема „ден на жалост“
Регион

ТРАОРНА ТИШИНА ВО СОФИЈА – Бугарија за само неколку часа преживеа две големи трагедии, знамињата денес на половина копје (ВИДЕО)

И Бугарија жали, денеска е прогласен ден на национална жалост во спомен на жртвите од пожарот во автобуската несреќа која се случи на...
Вести

Трет ден жалост за жртвите од пожарот во Тетово: Завршена идентификацијата, германски експерти ќе помагаат во истрагата

Во пожарот што на 8 септември вечерта избувна во модуларната болница во Тетово, загинаа 14 лица. Владата поради големата трагедија прогласи...