ден дончев

Пронајдени се 18 резултати на тема „ден дончев“
Вести

Стоилковски: Случајот „Рекет 2“ одекнува во јавноста, но Дончев и Филипче се уште се функционери под заштита на Заев

Ден Дончев од позиција на Директор на ФЗОМ и Венко Филипче од позиција Министер за здравство, во владата на Република Македонија манипулирале...
Вести

Сопственичката на „Диамед“, Иванова: Поседувам докази дека Дончев и Филипче се обиделе да попречат странска инвестиција да влезе во Македонија

Во екот на аферата „Рекет 2“ разговараме со сопственичката на „Диамед“ Вера Иванова, чијашто фирма се најде во немилост на структури...
Вести

„Додека пациентите мака мачат да соберат пари од донации при Фондот за здравство директорот Дончев и Филипче рекетираат компании“

Додека пациентите мака мачат да соберат од донации при Фонд за здравствено осигурување, јавноста сведочи за скандалот Рекет 2. Директорот...
Вести

Стоилковски: Дончев и Филипче по кој знае кој пат се фатени во криминоген, коруптивен скандал и се уште се на функција и немаат абер од оставки

Ден Дончев и Венко Филипче по кој знае кој пат се фатени во криминоген, коруптивен скандал и се уште се на функција и немаат абер од оставки...
Вести

Героски кон Ден Дончев: Одеднаш фирмата на Иванова престанала да ви биде сомнителна или сте имале некоја друга намера?

„Диамед“ имал договор според кој Фондот ги плаќал услугите на период од 120 до 180 дена. За време на режимот на Груевски, фирмата мака мачела...
Вести

Го пуштија Дончев да се брани, Филипче никаде го нема: Молчат за скандалот во кој се обвинети дека се вмешани

Против директорот на Фондот за здравство Ден Дончев и против актуелниот министер за здравство Венко Филипче е поднесена кривична пријава,...
Вести

Фондот им префрли вина, таткото на Ева одговара: Пристигна понуда од германската болница, но ФЗОМ не ми даде да го лекувам детето!

Моето дете ништо не може да го врати. Јас собрав од донации 200.000 евра, но сега сè е залудно. Велам дека не е точно тоа што се кажува за обидот...
Вести

Почина 23-годишниот Борче Проданов: Умре во хаосот на здравството со коалиционите преговори- Ќе има ли одговорност на Заев, Ден Дончев и заменик министерот на СДСМ?

Младиот Борче Проданов од Валандово, за чие лекување изминатиов период се собираа донации од хумани граѓани и се одржаа голем број на...