демонстранти

Пронајдени се 69 резултати на тема „демонстранти“
Регион

Инцидент пред зградата на Владата на Црна Гора: Демонстрантите се обидоа да ја пробијат оградата, па ја пееја националната химна (ВИДЕО)

Откако Владата го усвои предлогот на текстот на Основниот договор со Српската православна црква (СПЦ), пред зградата на извршната власт...