демократија

Пронајдени се 7 резултати на тема „демократија“
Вести

„Економист“: Македонија е хибриден режим според индексот на демократија, земјава рангирана на 78 место

Македонија се најде на 78-мото место и во групата на хибриден режим во најновиот извештај на угледниот „Економист“ за индексот на демократија...
Вести

Референдумот за името не го почитуваа, ама многу ја почитувале демократијата: Спасовски потписник на писмото „Повик за одбрана на демократијата“

Техничкиот претседател на Владата, Оливер Спасовски, кој како министер за внатрешни работи беше активен учесник во недемократското...
Вести

„ЕКОНОМИСТ“ го потврди режимот во Македонија: Во нашата држава не владее демократија туку хибриден режим

Македонија е рангирана на 77 место во светот според Индексот на демократија во 2019 година, што денеска го објави „Економист“. Ова претставува...