демир капија-смоквица

Пронајдени се 12 резултати на тема „демир капија-смоквица“
Вести

Негрижата на власта прави хаос низ патиштата: Уште еден камион се излизга на патниот правец Демир Капија-Смоквица, патот затворен (ФОТО)

На патниот правец Демир Капија-Смоквица вечерва се преврти камион, кој се излизгал на патот поради снегот и лошите услови на патот. Во...
Вести

Мисајловски од Демир Капија- Смоквица: Ова е еден од најубавите проекти, ова се делата на ВМРО-ДПМНЕ- без блех музика, туку со дела (ВИДЕО)

Македонија се сака со многу работа, труд и посветеност. Македонија се сака со нови проекти и подобра економија. Македонија се сака со...
Вести

Граѓаните го плаќаат луксузот на Владата: Прослава и чочеци во тунел во услови кога државата секојдневно се задолжува

Кетеринг агенција која била ангажирана од ЈП Улици и патишта се нарачатели на автобусот за прослава на отворањето автопатската делница...
Вести

ВИДЕО: Си играше чочек на отворањето на автопатот Демир Капија- Смоквица, директорот на ЈП Државни патишта лепеше пари на трубачи

Денеска конечно беше отворен автопатот Демир Капија- Смоквица. Во тунелот на автопатот дури имаше и прослава со плех музика, која како...
Вести

Јанушев: Ако СДСМ го ставеше политиканството во втор план и се посветеше на интересите на граѓаните, автопатот Демир Капија-Смоквица ќе беше пуштен во август лани

Пуштањето на автопатот Демир Капија – Смоквица доцни цели осум месеци. Доколку СДСМ го ставеше политиканството во втор план и се...
Вести

Мисајловски: СДСМ добија речиси готов автопат Демир Капија-Смоквица, а она што требаше да се сработи за еден месец, не е готово ниту за 10 месеци

Економијата тоне, а градежништвото е во слободен пад. Оваа неспособна власт ниту умее, ниту знае како да ги доврши веќе започнатите проекти...