демир хисар

Пронајдени се 30 резултати на тема „демир хисар“
Вести

Нов поткуп со дрва, овој пат во Демир Хисар: Заборавате ли дека од понеделник ќе изгрее сонце?, Ниедно дрво нема печат… (ФОТО)

На социјалните мрежи попладнево повторно се појавија фотографии од организиран поткуп, а овој пат во Демир Хисар. Станува збор за поткуп...
Вести

Мицкоски: Ако ја разбрал пораката тогаш зошто не ги потпише веднаш оставките на Филипче поради кој сме први по смртност од Ковид во Европа и Николоски министер за борба против корупција во најкорумпираната влада во Европа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на средба со граѓаните на општина Демир Хисар го повика Заев да си поднесе оставка...
Општини

Најдовски: Нови работни места, решавање на проблемот со водоснабдувањето, нови паркови и патна инфраструктура во Демир Хисар

Тргнаа против нас со сите расположливи средства, со целиот нивен арсенал, со закани и крајно нечовечки пристап и очекуваа дека ќе ја...
Општини

Најдовски: Граѓаните на Демир Хисар заслужуваат поквалитетен живот, нови работни места и сигурен пласман на земјоделските производи

КУРИР: Што ве поттикна да се кандидирате за градоначалник на Демир Хисар? Секојдневната комуникација со моите сограѓани, како и мојот...
Вести

Стојаноски: Кога зборувате за оние милијарди и милиони евра, пунктот во Демир Хисар каде што се земаат тестови за болните од Ковид-19 е олицетворение на реалноста

Јас би сакал да ве прашам една работа, и ве замолувам да ми одговорите во контра репликата, дали оваа слика е вистинита? Ова на вас може...
Вести

Вработените во болницата во Демир Хисар обесправени: Трпат закани и неправди и покрај успешната битка против коронавирусот

Вработените во психијатриската болница во Демир Хисар секојдневно водат битка за здравјето на своите пациенти, а истовремено ги трпат...
Вести

Мицкоски: Неправда е кога Заев од опозиција ветува студентски град, а студентите живеат во супстандардни услови и руинирани домови

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на митинг во Демир Хисар се обрати пред граѓаните и порача дека овие избори...
Вести

Мицкоски: По победата на Силјановска Давкова, ќе бидеме на улица додека не бидат распишани предвремени парламентарни избори

Ви благодарам што се одваживте, во ова време и невреме, слично на 1949-та, кое изобилува со притисоци, закани и уцени, наоѓате храброст да...