деми ловато

Пронајдени се 15 резултати на тема „деми ловато“
Познати

Докторите ми рекоа дека имам уште 10 минути живот: Славната пејачка откри дека поради оваа грешка животот ќе го помине во пекол (ФОТО)

Американската пејачка и поранешна дизни ѕвезда Деми Ловато (28) неодамна открила дека има оштетување на мозокот откако во 2018 година претрпела...
Познати

По рехабилитацијата се одлучи да го промени животот: За почеток има ново момче, а кога ќе дознаете детали за него, ќе се шокирате

Откако помина низ предозирање и остана неколку недели во болница, Деми Ловато се обидува да застане на нозе и да започне да живее нормален...
Познати

Се предозира, животот и висеше на конец: Славната актерка се огласи прв пат после скандалот поради кој заврши во болница (ФОТО)

Пејачката и актерка, 25 годишната Деми Ловато проговори за својата борба со зависноста во писмо кое го објави на Инстаграм, што воедно...