деменција

Пронајдени се 11 резултати на тема „деменција“
Занимливости

Трогателна сцена до солзи: Глувонема мајка која страда од деменција накратко ја препознава својата ќерка (ВИДЕО)

Во редок момент снимен на видео, М.J. Грант од Санфорд ја доловува убавата страна на деменцијата, љубовната врска помеѓу родителот и детето...
Вести

Поради брутално убиство бил осуден на смртна казна: 30 години подоцна, случајот добил драматичен пресврт (ВИДЕО)

Врховниот суд на САД имал многу проблеми да одлучи дали затвореникот Вернон Медисон од Алабама поради деменција треба да биде поштеден...