демант

Пронајдени се 87 резултати на тема „демант“
Скопје

Општина Аеродром го демантира СДСМ: За набавката на топол оброк и ужина одговорни се самите училишта, а не ние како институција

СДСМ со своите партиски соопштенија уште еднаш го докажува аматеризмот, несериозноста и крајното непознавање на тоа како функционира...
Вести

МВР во изјава за КУРИР ги демантира бугарските медиуми: Еве колку “специјалци“ ќе ја обезбедуваат ЦСКА Софија во Скопје

Изминативе неколку дена во бугарските медиуми на големо се пишуваше за натпреварот помеѓу Македонија Ѓорче Петров и ЦСКА Софија кој...
Вести

Маричиќ се огласи по обвинувањата дека се луксузира со народни пари: Вели дека не јадел сам, дека имал состаноци и обезбедувал странска помош

Откако А1ОН објави дека Маричиќ трошел по една просечна плата од државна сметка за јадење по кафеани, поткрепувајќи ги тврдењата со...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ наместо да нарачува празни деманти од МВР, треба да одговори со кој дел од видеото од пукањето во Чаир не се согласува?

Наместо празни зборови само и само да останат на власт, Оливер Спасовски и СДСМ треба да побараат одговорност за вториот човек во БЈБ,...
Скопје

Стефковски: Тврдењата на СДСМ се невистини – истото лице додека градоначалник беше Георгиевски вршелo ревизорски извештаи!

Градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски целосно ги демантира наводите истакнати во денешната прес конференција на политичката...
Вести

Русија демантира: Станбената зграда во Киев ја погодија Украинците – претходно украински тенк прегази автомобил, за што беше обвинета Русија!

Руското министерство за одбрана ги демантираше информациите дека една од неговите ракети погодила станбена зграда во Киев, тврдејќи...
Скопје

Стојкоски: Ги демантирам изнесените невистини, не сум дал ниту усна, ниту пак писмена забрана за гаснење на затоплување во ООУ „Мирче Ацев“

Градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски преку својата социјална мрежа Фејсбук испрати Демант до Телевизја Телма...