делта сој

Пронајдени се 73 резултати на тема „делта сој“
Живот и стил

Овие два симптоми можат да значат дека сте заразени со делта сојот: Слични се како настинка, но мора да се тестирате

Инфекцијата со новиот делта сој многу повеќе потсетува на обична настинка кај младите луѓе. Главоболката и течењето на носот во моментов...
Вести

Велешанецот кај кој е регистриран делта coјот не верува дека има кopoна, на лекар заминал поради друг симптом: Ништо не ми е!

Во една од овие болнички соби на инфективното одделение во велес лежи 43 годишниот пациент кај кој е лоциран делта сој на ковид 19. Случајно...
Регион

ТРЕТ ДЕН ВИСОК БРОЈ НА ЗАБОЛЕНИ – Грчкото министерство за здравство денеска соопшти нови информации за состојбата, се работи и за туристите

Веќе трет ден во Грција, бројот на новозаразени бележи нагорен тренд, а денеска по пауза од месец и половина се регистрирани над 2.000 нови...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ со 15 мерки за спречување на ширењето на делта сојот на Ковид 19, Филипче да ја забрза вакцинацијата и да воведе контрола на границите

По предупредувања веќе подолг период дека и на Македонија и се заканува потенцијално ширење на делта сојот на министерот Венко Филипче...