Дејан Трајковски

Пронајдени се 12 резултати на тема „Дејан Трајковски“
Вести

Професор Трајковски: Македонските навивачи кои беа во Романија се ризична група, таму има 22 случаи на индискиот сој

Делта варијантата позната како индиски сој забрзано се шири низ Европа, но и во соседство, па прашање на време е кога покрај двата изолирани...
Вести

Трајковски: Грешката на извршната власт досега со глава ја платиле 1.300 лица, ќе ја платат уште толку до смирување на пролетниот бран

12.04.2021. Кој можеше да помисли дека Македонија ќе ја надмине дури и Белгија според кумулативниот број на починати на милион жители? Италија...
Вести

Проф. Трајковски: Не е доцна за акција, но очигледна е стратегијата на здравствените власти да не го сопираат заразувањето, туку да ја зголемуваат прележаноста

Професорот по теоретска механика, Дејан Трајковски, кој на дневна основа статистички ги следи сите официјални информации поврзани...
Вести

Професор Трајковски: Македонија изби на прво место во светот по смртноста, фактите ги демантираат изговорите на Филипче

Македонија денеска е прва во светот по бројот на смртни случаи во последната недела покажува светската статистика. Со овие факти професорот...