дејан митески

Пронајдени се 14 резултати на тема „дејан митески“
Вести

Митески: Општина Аеродром како приватна/партиска фирма на Марин и СДСМ, со екстра заработка и можност за трошење на наши пари во нивни џебови

Дејан Митески од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека Златко Марин потрошил фантастична сума на пари за вработувања за само...
Вести

Стоилковски: Притворот за Димовски, Митески и Јорданова е акт на политички прогон, изживување и терор врз неистомисленици

Зоран Заев и картелот на власт тонат во криминал и колку повеќе го губат тлото под нозете, толку повеќе расне притисокот и злоупотребата...
Општини

Митески: 5 работи кои Златко Марин можеше да ги направи пред да издаде одобрение за градење на парцелата кај „Мајчин дом“

Фејсбук статус на Дејан Митевски, претседател на ОК ВМРО-ДПМНЕ Аеродром: 5 работи кои Златко Марин можеше да ги направи пред да издаде...
Вести

Митески: Една година откако локалната власт во Аеродром е под раководство на СДСМ  и Златко Марин, а разочарувањето на жителите од Аеродром е огромно

Точно една година откако локалната власт во Аеродром е под раководство на СДСМ  и Златко Марин. Разочарувањето на жителите од Аеродром...
Вести

Митески: НУЛА денари за заштита на животна средина и 2.500.000 денари за вработувања на партиски активисти- ете вака работат Марин и СДСМ

Златко Марин безобразно ги лаже аеродромци. Предизборните ветувања останаа да сведочат за неспособноста, лагите и манипулациите на...
Скопје

Митески: Наместо ветените зелени површини на Марин, во Аеродром ќе никнат бетонски зданија, животот дојде за криминалниот картел

Претседателот на ОК Аеродром на ВМРО-ДПМНЕ, Дејан Митески обивни дека Златко Марин како продолжена рака на картелот штанца градежни...
Скопје

Митески: Марин ги лажеше граѓаните, од ветена нова инфраструктура и зелени површини во урбанистичкиот план има само висококатници

Денеска се наоѓаме на локацијата за која на седница на Совет на Аеродром мнозинството предводено од СДСМ донесе нов урбанистички план...
Вести

Митески: Марин е доказ за лицемерието на СДСМ, криејќи од јавноста донесоа одлука за изградба на нови згради во Аеродром

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека Златко Марин и ограноците на картелот во Аеродром, нетранспарентно, без претходна консултација со жителите...