дечиња

Пронајдени се 5 резултати на тема „дечиња“
Познати

ФОТО: Холивудската легенда Кирк Даглас „уловен“ како им подарува училиштен прибор на дечиња од Егејска Македонија (ФОТО)

Македонската обединета дијаспора на својот Твитер профил на несекојдневен начин и со фотографија од далечната 1947-та година се прости...
Вести

На клиника донесени дехидрирани, валкани и преплашени: Мајката на оставените деца е со нив во болница, ќе превземат социјални служби

Синоќа во 23 часот во придружба на Итна медицинска помош и полицајци, на Детската клиника биле донесени две дечиња. Тие биле оставени...