дебелина

Пронајдени се 19 резултати на тема „дебелина“
Вести

Дебелината значително ја зголемува смртноста од Ковид-19, 2,2 милиони од 2,5 милиони смртни случаи се случиле во земји со висок број дебели луѓе

Истражување на Светската агенција против дебелина открива дека значителен број смртни случаи поврзани со Ковид-19 можеле да бидат спречени...
Живот и стил

Тежела 135 килограми и се плашела од огледало: Денес е згодна фитнес инструкторка, нема да верувате како изгледа (ФОТО)

На прв поглед Американката Дезирње Алексис- Кае Мајз е само уште една девојка од Инстаграм, која се грижи за здрава исхрана и навики,...
Познати

Се чувствува секси и покрај вишокот килограми: Многумина зборуваат за нејзиниот изглед и стилот на облекување (ФОТО)

Американската пејачка Лизо во новото интервју за “Glamour” вели дека ѝ е мило што ја има поддршката од фановите, но и дека не е нормално...
Живот и стил

Ова е или болест или фетиш: Има 210 килограми, луѓе плаќаат цело богатство само да ја гледаат како јаде (ФОТО)

Вебкам девојка, која тежи 210 килограми открила како заработува богатство јадејќи 10.000 калории дневно пред фановите кои ѝ плаќаат за тоа. Аманда...
Живот и стил

На 22-годишна возраст тежела неверојатни 298 килограми: Кога ќе видите како изгледа денес, ќе останете во шок (ФОТО)

Амбер Рахди учествувала во емисијата „Moјот живот со 300 килограми” и во 2014-та година имала 298 килограми. Нејзиниот живот станал пекол,...
Живот и стил

Сакаше да се самоубие поради дебелината, а потоа ја зема судбионата во свои раце: Погледнете како изгледа денес (ФОТО)

Нејтан Присли имал само 18 години кога испил 30 апчиња и пробал да се самоубие. Сепак се покажало дека тоа биле премалку апчиња за неговата...