дебата

Пронајдени се 56 резултати на тема „дебата“
Вести

Силјановска: Спротивно на Европската конвенција за човекови права беа следени членови на моето семејство и бев нападната на основ на пол и возраст

Дури и во првичниот извештај на ОБСЕ/ОДИХР стои забелешката за атакот врз мене и наместо да се радуваат дека има кандидат жена, тие атакуваат...
Вести

Силјановска: Според Преспанскиот договор ќе треба да избришеме од историските учебници дека Македонците се бореле во граѓанската војна во Грција!

Професорката Гордана Силјановска Давкова на претседателската дебатата на Алсат телевизија истакна дека според Преспанскиот договор...
Вести

Пендаровски повторно ја излажа јавноста: Нема користење на службени возила во неговата изборна кампања падна во вода (ВИДЕО)

Пендаровски иако во дебатата на телевизија Телма тврдеше дека не се користат службени автомобили за неговата изборна кампања, сепак...
Вести

Силјановска: Пендаровски менува ставови, во 2016 велеше дека е потребен задолжителен референдум! Кога бевте вистинскиот тогаш или сега?

Професорката Гордана Силјановска Давкова на претседателската дебата на МРТ 1, жестоко го критикуваше својот против кандидат од редовите...
Вести

Арсовски до Костадинов: Двојазичноста не функционира , го погледнавтели видеото каде што не може да се разбере вашиот градоначалник со министер од коалицијата?

Дебатирајќи на темата Закон за јазици во вечерашното издание на дебатната емисија Клик Плус на телевизија 21, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ,...
Вести

Мицкоски вечерва на дебата: За сите мои ставови, крахот во економијата и лажните ветувања на Владата, гледајте МТВ

МТВ денеска во 20.15 часот организира двочасовна дебата каде гостин ќе биде лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоки со новинари од националните...