дебар

Пронајдени се 201 резултати на тема „дебар“
Општини

НАПОРИТЕ НА ЛЕКАРИТЕ ЗАЛУДНИ: Починаа две пациентки во македонскиот град кој беше жариште на вирусот оваа пролет

Во Инфективното одделение при Општата болница со проширена дејност во Дебар, каде се третираат болни од Ковид-19 починаа две пациентки. –...