дебар

Пронајдени се 193 резултати на тема „дебар“
Хроника

Угостителски објект во Дебар не ги почитувал мерките против коронавирусот – 23 годишниот сопственик сега ќе зажали за грешката

На 15.05.2021 во периодот од 22.00 до 24.00 часот, од страна на полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи и Полициска...
Хроника

16 дебарчани правеле забава во викендица покрај Дебарското езеро, па дошла полиција- еве каква казна заработија сите до еден!

Сопственик на викендица, лоцирана на брегот на Дебарско Езеро и негови пријатели заработија кривични пријави поради непочитување на...
Општини

НАПОРИТЕ НА ЛЕКАРИТЕ ЗАЛУДНИ: Починаа две пациентки во македонскиот град кој беше жариште на вирусот оваа пролет

Во Инфективното одделение при Општата болница со проширена дејност во Дебар, каде се третираат болни од Ковид-19 починаа две пациентки. –...