дебар маало

Пронајдени се 14 резултати на тема „дебар маало“
Скопје

ПОЖАР ИЗБУВНА СРЕДЕ БЕЛ ДЕН ВО ДЕБАР МААЛО: Се запалија контејнери, црн чад го надви Центарот на Скопје (ФОТО+ВИДЕО)

Избегната трагедија во скопско Дебар маало каде по третпат се палат контејнери. Овојпат палењето се случило среде бел ден, а прво пристигнала...
Хроника

ХАОС ВО ДЕБАР МААЛО: „Тигрите“ влегле во локал и лишеле од слобода двајца скопјани, уапсени и останати четири лица

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција и САЕ „Тигар“ синоќа околу 23:30 часот при преземени заеднички мерки и активности...
Познати

Разиграни жени по масите му пркосеа на вирусот: Кафеаните за 8-ми март преполни, музиката ечеше најгласно што може (ВИДЕО)

Со турбо фолк музика, весели како да нема ниту ковид, ниту пандемија, гости главно жени се забавуваат во кафеана. Видеото се појави на...
Хроника

Кршеле инвентар во кафеана во Дебар Маало бидејќи не сакале да го напуштат локалот по 21 часот, па го нападнале сопственикот

Гости нападнале сопственик на кафеана во Дебар Маало и искршиле дел од инвентарот затоа што не сакале да си одат во 21 часот, до колку...