ддв

Пронајдени се 62 резултати на тема „ддв“
Економија

Мицкоски: Викенд без ДДВ за да се ублажи инфлацијата, таа е причинета од домашни причини и не е увезена, во Македонија е 18%, а во еврозоната 9%, како може да е увезена?

Прeтседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во „Отворено студио на МРТ“ зборуваше за состојбите во економијата...
Вести

Преку малверзации со ДДВ оштетен е буџетот 20-30 милиони евра, а вмешани се лица блиски до власта на СДСМ и ДУИ, обвинува ВМРО-ДПМНЕ

Обвинителството и МВР молчат за скандалот во УЈП тежок 20 до 30 милиони евра. Очигледно се обидуваат да го забошотат или пак да го сведат...