Давиде Астори

Пронајдени се 30 резултати на тема „Давиде Астори“
Познати

Италија не го заборава – на денешен ден почина капитенот на Фиорентина, неговата вдовица не се помирува дека треба да „живее“ понатаму (ФОТО)

Денеска се навршуваат четири години од ненадејната смрт на фудбалерот на Фиорентина Давиде Астори. Капитенот на клубот Астори тој март...
Познати

На денешен ден стана вдовица: Сопругата на Астори сподели фотографија со ќеркичката, а од текстот ќе ви се распара срцето (ФОТО)

Италијанскиот репрезентативец и капитен на Фиорентина пред две години на овој ден беше пронајден мртов во хотелска соба во Удине пред...
Познати

На овој ден остана вдовица: Сите зборуваат за Инстаграмот на сопругата на Астори, а овој детаљ ќе ви предизвика дополнителни солзи (ФОТО)

Денеска се навршува една година од ненадејната смрт на фудбалерот на Фиорентина Давиде Астори.   View this post on Instagram   Un...
Фудбал

Конечно собра сили: Сопругата на починатиот италијански репрезентативец прв пат проговори по неговата трагична смрт

Франческа Фјорети, сопругата на Давиде Астори шест месеци по трагичната смрт на дефанзивецот за прв пат проговори, вели дека судбината...
Познати

Срцето ќе ви пукне од тага: Сите зборуваат за Инстаграмот на сопругата на Астори, а овој детаљ ќе ви предизвика дополнителни солзи (ФОТО)

Оваа пролет веста за смртта на фудбалерот на Фиорентина Давиде Астори го заобиколи светот само за неколку секунди.   View this post...