давид силва

Пронајдени се 17 резултати на тема „давид силва“
Фудбал

Давид Силва донел изненадувачка одлука: Големата ѕвезда на Манчестер Сити сака да се пресели во малиот шпански клуб

Ѕвездата на Манчестер Сити и репрезентацијата на Шпанија, Давид Силва, има план кариерата да ја заврши во своето родно место, Лас Палмас....