давење

Пронајдени се 16 резултати на тема „давење“
Познати

Голманот на Ливерпул поминува низ уште поголема болка- откако неговиот татко се удави во езеро, сега следуваше нов шок за Бекер

По трагедијата која буквално го сруши на земја голманот на Ливерпул Алисон Бекер, сега тој се соочува со уште поголем и тежок проблем. Имено...
Познати

Српската пејачка се плаши од длабочина, а причината е тажна до небото: „Мојата сестра се удави на само 13 години“

Познатата српска пејачка Мина Костиќ имала тешко детство, а сега собра сили за да го сподели тоа со фановите. Имено сестрата на пејачката...
Занимливости

Ќе ви се скамени срцето: Бебе се борело под водата за својот живот, а тоа што се случи на крајот го осудуваат многумина (ВИДЕО)

Седум месечно бебе во моментов се наоѓа на интензивна нега откако помина 46 секунди под вода, додека никој не го забележа и беше спасено...
Живот и стил

Детска игра во базен за малку ќе станеше трагедија: Приказната на оваа мајка мора да ја прочитате, може да им се случи на сите!

Во својот пост Линдзи опишува како се случила несреќата на роденденска забава кај роднини. Додека нејзиниот син Ронан си играл на големо...