давеник

Пронајдени се 10 резултати на тема „давеник“
Хроника

Прилепчанец се давел во канал за наводнување кај „Фени“, неговиот колега 20 минути се борел со водата за да го спаси

Дваесет и тригодишниот Д.Р. од Прилеп вчера 20 минути се борел со водата во канал за наводнување за да го спаси својот 59-годишен колега...