датум

Пронајдени се 21 резултати на тема „датум“
Вести

Арсовски: Каде што оваа Влада има замешано прсти е тотален неуспех и крах – Покрај фамозниот договор со Бугарија, Македонија не доби датум

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше во „Радио Лидер“ каде што нагласи дека секаде каде што оваа Влада на СДСМ...
Вести

Лагите на Заев станаа патолошки: „Не подоцна од октомври“ и „Има консензуална одлука“ се покажаа како едни од низата манипулации кон граѓаните

Цела премиерска кариера Зоран Заев ја посвети на тоа да ги убеди граѓаните дека се на “прав пат“ и дека датум за почеток на преговори...
Вести

Факти кои го одбележаа денот: Заев и Димитров го кријат документот со кој се условува датумот за преговори и во исто време функционери на СДСМ продолжуваат со криминалот во државата

Факти кои го одбележаа денот според ВМРО-ДПМНЕ: 1.Заев и Димитров го кријат од јавноста понижувачкиот документ со кој Бугарија отворено...
Вести

Благодарение на Заевото владеење, наместо датум за ЕУ ќе добиеме „ јасна рамка“ – потврди и претседавачот Хрватска

Премиерот на Хрватска, Андреј Пленковиќ, изјави дека хрватското претседавање со Европската Унија преку Самитот во Загреб во мај годинава...
Занимливости

Склучените бракови во 2020 година ќе траат засекогаш: Ова е идеалниот датум за брак и се паѓа во месец февруари

Оние кои што ќе зпловат во брачните води на овој датум, според нумерологијата, среќата ќе ги прати целиот живот. Најпознатиот астролог...