датум за преговори

Пронајдени се 15 резултати на тема „датум за преговори“
Вести

Мицкоски: ЕУ да се одважи и да и даде на Македонија датум за преговори во декември, без да бара нови отстапки, ВМРО-ДПМНЕ нема да прифати ништо надвор од Резолуцијата

ЕУ треба да се одважи и да даде датум за преговори за Македонија и да не ја уценува државата со дополнителни отстапки, вели претседателот...
Вести

Заев во јуни 2019: Во октомври ќе добиеме датум имаме гаранција за тоа, во октомври истата година Заев праша кој го изјавил тоа? (ВИДЕО)

На македонската јавност веќе повеќе од јасно и е дека преговорите за влез во Европската унија не само што нема да започнат, туку и дека...
Вести

„Брзиот воз“ на СДСМ кон ЕУ излета од шините! Никовски: Нашите проблеми со потпишувањето на Договорите со Грција и Бугарија, не се завршени

По низата економски катастрофи и коруптивни скандали и „брзиот воз“ на СДСМ и Зоран Заев за патот кон ЕУ излета од шините. Ниту со промената...
Вести

Пендаровски призна: Грешевме што кажуваваме дека датумот за преговори со ЕУ е завршена работа, веројатно и јас сум учествувал во тоа

Не знам дали ќе има датум за преговори со Брисел, а таму во ЕУ треба да се усогласат 28 земји членки. И околу новата методологија ќе се...