дарко лазиќ

Пронајдени се 263 резултати на тема „дарко лазиќ“
Познати

Го нарекуваат “крал на корона забавите“, а сега шокираше со изјава: Јас не можам да се заразам со коронавирус!

Пејачот Дарко Лазиќ ги коментираше пишувањата во медиусмите во врска со неговите активности за време на пандемијата на коронавирусот. Бидејќи...
Познати

„Ме удри славата во глава, се изгубив“: Дарко Лазиќ проговори искрено за тешкиот период од животот, но и за новиот бизнис

Пејачот, Дарко Лазиќ, зборуваше за неговата приватност и што прави за време на пандемијата на коронаравирусот. Тој откри дека му се допаѓа...
Познати

ФОТО+ВИДЕО: Дарко Лазиќ покрај градежништвото, влегува во уште еден нов бизнис – дознајте за што станува збор!

Популарниот пејач, Дарко Лаиќ започна нов бизнис, и во таа прилика на заинтересираните ќе им покаже како се храни откако ослабе 88 килограми. Имено,...
Познати

„Спиј со ангелите, а јас ќе го чувам животот на мама“: Стиховите кој Дарко Лазиќ му ги посвети на својот татко ќе ви ги насолзат очите

Во декември минатата година, пејачот Дарко Лазиќ го загуби својот татко Милан, кој почина како резултат на операција за намалување на...
Познати

На него останаа само коските: Лазиќ откако ослабе, сега мака мачи да се здебели- пејачот го мачи и уште поголем проблем по операцијата!

Пејачот Дарко Лазиќ со години водеше битка со вишокот на килограмите. Пејачот имено до пред неодамна имаше 162 килограми, а сега има само...
Познати

Короната удри по неговиот паричник: Откако Дарко Лазиќ не може да го врати долгот од брдо пари реши да отвори нов бизнис, добро му оди!

Последните неколку дена топ тема во српските медиуми е српскиот пејач Дарко Лазиќ кој за роденденот на својата свршеница и купил скапоцен...
Познати

Ја покажа новата тетоважа на вратот: Дарко Лазиќ никогаш нема да ги заборави трите згаснати животи, им посвети и стихови (ФОТО)

Популарниот пејач Дарко Лазиќ ја покажа својата нова тетоважа на вратот, а тоа што го пишува има многу силно значење за многумина. Дарко...
Познати

Го одврза јазикот: Свршеницата на Лазиќ откри нешто што никој не го знае за пејачот, тој и врати- „не сум поп, знаеше со кого влегуваш во врска!“

Марина Гагиќ во своето последно интервју за српските медиуми го критикуваше својот свршеник Дарко Лазиќ, додека и пејачот не остана...
Познати

ПРОСЛАВА ВО ДОМОТ НА ДАРКО ЛАЗИЌ – на својата сопруга и приреди незаборавно изненадување а од подарокот сите останаа без здив!

Вереничката на Дарко Лазиќ, Марина Гагиќ денес го слави својот 22-ри роденден, а по тој повод се огласи на својот Инстаграм. Имено, таа...
Познати

Објави фотографија стара повеќе од една година направена во болница- свршеницата на Дарко Лазиќ докажа дека е најхрабра мајка (ФОТО)

Избраничката на Дарко Лазиќ, Марина Гагиќ ги израдува своите фанови на социјалната мрежа Инстаграм откако сподели фотографија стара...
Познати

Дарко Лазиќ му приреди несекојдневно задоволство на синот- ќерката на пејачот не била со нив бидејќи не ја пуштила Ана Севиќ (ФОТО)

Пејачот Дарко Лазиќ секое слободно време го поминува заедно со својот син, а овој пат со фановите сподели и како го поминува навистина...
Познати

Дарко Лазиќ јаде пола јајце на ден: Изгуби 88 килограми- за фановите тој веќе е анорексичен, еве како навистина изгледа (ФОТО

Драстичната физичка промена на Дарко Лазиќ како последица на операцијата за стеснување на желудникот кој ја направи тој минатата година...
Познати

Должи милион и половина евра, а не се откажува од луксузот: Дарко Лазиќ тоа што го носи на нозете чини колку просечна плата во Србија (ФОТО)

Српскиот пејач Дарко Лазиќ неодамна пред камерите призна дека има големи долгови, а тие пораснале дури и на милион и половина евра. Имено...
Познати

НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПОМИРИ ДЕКА ТОЈ Е ВИНОВЕН: Дарко Лазиќ по семејната трагедија не личи на себе, секојдневно прима инфузии (ФОТО)

Српскиот пејач Дарко Лазиќ поминува низ најтешкиот период во 2020 година, откако неговиот татко почина на операција за стеснување на...
Познати

Доживеа семејна трагедија, а сега го покажа луксузниот дом- тоа што го има покрај елката Лазиќ го немаат ниту Цеца ни Карлеуша (ФОТО)

Пејачот Дарко Лазиќ поминува низ најтешкиот период од својот живот. Инаку откако тој го загуби својот татко пред две недели откако не...
Познати

ЌЕ ВЕ НАЕЖИ: Дарко Лазиќ половина го нема по смртта на татко му, за овој изглед на пејачот е загрижена цела естрада (ФОТО)

Српскиот пејач Дарко Лазиќ сите добро знаат дека имаше успешна операција за стеснување на желудникот преку која ослабе драстично и...