дарко лазаров

Пронајдени се 19 резултати на тема „дарко лазаров“
Вести

Лазаров: Владата нема реализирано ниту 30 проценти од трите сета на антикризни мерки, а сега се расфрла со најава на четврт сет на мерки

Во реалната економија имате 40.000 невработени лица согласно податоците на Агенцијата за вработување на Република Македонија. Од почетокот...
Вести

Лазаров: Бизнисот во Македонија очекува мерки за спас од кризата и квалификувана работна сила, не етнички вработувања

Во вечерашната „Топ тема“ на Телма телевизија професорот и претседател на Комисијата за економија на ВМРО-ДПМНЕ, истакна дека бизнисот...
Вести

Лазаров до СДСМ: Кризата е далеку од завршена и допрва доаѓа, странските инвеститори најавија отпуштања од септември

Дарко Лазаров од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели статус во кој пишува дека „доаѓа периодот кога повторно ќе блескаме“,...
Вести

Лазаров: Владата веќе втори месец ги крие податоците за бројот на невработени лица – Со криење на податоци, не може да се сокрие неспособноста!

Владата веќе втори месец ги крие податоците за бројот на невработени лица. Нема никакви информации од надлежните институции, пишува...
Вести

Лазаров: Паралелно со програмата „Обнова на Македонија“ се изработи и преодна стратегија за справување со здравствено-економската криза

Интервју за емисија на телевизија МРТ имаше и Дарко Лазаров, претседател на комисија за економија при ВМРО-ДПМНЕ при што посочи дека...
Вести

Лазаров: Таргетите на ВМРО-ДПМНЕ се зголемување на плати и пензии, економски раст поголем од 4% и едноцифрена невработеност

Претседателот на партијата, Мицкоски, најави која е главната контура на економската политика на ВМРО-ДПМНЕ за наредните четири години,...