дарко филиповиќ

Пронајдени се 4 резултати на тема „дарко филиповиќ“
Познати

СЕ ПОВЛЕЧЕ ПО НЕГОВИТЕ НАЈГОЛЕМИ ХИТОВИ: Дарко Филиповиќ си ги вложи сите свои пари во сериозен бизнис, но не во Србија!

Иако првата сезона на „Звездите на Гранд“ му донесе голема слава и најголеми хитови во кариерата, пејачот Дарко Филиповиќ се повлече...
Познати

Ја избегнав смртта за влакно, да бев со друг автомобил немаше да бидам жив- српскиот пејач едвај спасен од смачканиот ѕвер (ФОТО)

Српскиот пејач Дарко Филиповиќ пред два дена преживеал вистински пекол откако доживеал сообраќајна несреќа. -Ја избегнав смртта за...
Познати

Тања Савиќ со овој пејач беше во врска, а откако раскина започна пеколот- насекаде зборува за нејзините интимни снимки (ФОТО)

Фолк пејачката Тања Савиќ од 2010 година е во брак со сопругот Душан Јованчевиќ со кого имаат два сина, а ова не е единствениот емотивен...