данска

Пронајдени се 28 резултати на тема „данска“
Ракомет

Го изнесе на балконот штотуку родениот син за да ја прослави титулата на СП, а потоа следуваше делириум од целата нација (ВИДЕО)

Откако Данска го освои тронот на Светското првенство во ракомет оваа година, целата нација падна во делириум и славеше низ целата земја. Главна...
Фудбал

Не е дел од данската репрезентација, но сепак привлече поголемо внимание од СП со неговата „ѕверска“ тетоважа (ФОТО)

Никлас Бентнер поради повреда не е дел од репрезентацијата на Данска на Светското првенство во Русија. Сепак, „Лордот“ успешно се врати...