данок

Пронајдени се 21 резултати на тема „данок“
Познати

Славната актерка исчезна и сите стравуваа од најлошото: Мистеријата е решена, еве каде била и што сега мора да направи

Кина ѝ нареди на филмската ѕвезда Фен Бинбинг, која пред неколку месеци без објаснување исчезна од јавноста, да плати 884 милиони јуани...
Занимливости

Властите го казнија Модриќ, а фудбалерот од страв да не оди на суд веднаш ја плати казната – но од сумата ќе ви се заврти во глава

Но, непишаното правило кои важи во цел свет, дека ,,освен што мора да се умре, мора и да се плати данок” очигледно го стигна и овој фудбалер. Тој...