Даниеле Ругани

Пронајдени се 5 резултати на тема „Даниеле Ругани“
Фудбал

Се огласи заразениот фудбалер на Јувентус – фановите со илјадници солзи под неговата фотографија откако го откри ова!

Дефанзивецот на Јувентус, Даниеле Ругани е првиот познат фудбалер кој е заразен со коронавирус. Гигантот од Торино синоќа потврди дека...