Даниел Субашиќ

Пронајдени се 9 резултати на тема „Даниел Субашиќ“
Фудбал

Уште еден фудбалер се откажа од хрватскиот дрес: Еден од најдобрите фудбалери на Мундијалот кажа збогум (ВИДЕО)

Даниел Субашиќ се прости од дресот на хрватската фудбалска репрезентација. После Ведран Чорлука и Даниел Субашиќ, тој одлучи дека повеќе...
Фудбал

Избегната трагедија на прославата во Хрватска: Вида понесен од алкохолот можеше да има пад од автобус, Субашиќ му го спаси животот (ВИДЕО)

Фудбалерите на Хрватска веќе два дена го прославуваат второто место на СП во Русија. Откако репрезентативците беа пречекани во Загреб,...
Познати

Субашиќ не и верува на својата девојка- откако таа седна да го управува авионот, голманот на фановите им упати шокантна порака (ФОТО)

Голманот на Хрватската репрезентација Даниел Субашиќ кој е еден од најзаслужните за успехот на СП вчера во текот на денот на својот...
Фудбал

Урнебесна сцена на хрватските репрезентативци: Додека Ловрен даваше изјава се појави Субашиќ и направи вистинско шоу (ВИДЕО)

Освен што на теренот ги даваат последните атоми од силите и во тоа се убедливо најдобри, хрватските фудбалери покажаа дека знаат како...