Данела Арсовска

Пронајдени се 307 резултати на тема „Данела Арсовска“
Скопје

Средба Арсовска- Холштајн: Скопје има потенцијал да израсне во модерна европска метропола со можност за економски, општествен и културен развој преку користење на знаењето, искуството и германските добри практики

Градоначалникот на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска оствари средба со Германската амбасадорка Н.Е. Анке Холштајн. -Денес со Германската...
Вести

Регионалните медиуми непрестанато пишуваат за Арсовска – жената која преживеа „бугарска афера“ и го доведе Заев до оставка! (ФОТО)

Главна вест во сите денешни срски медиуми се резултатите од локалните избори, а најмногу оставката на премиерот Зоран Заев, со тоа и...
Скопје

Арсовска по огромната победа: Заедно да побараме одговорност за она што не е сработено и заедно Скопје да го трансформираме во модерен европски град

Ви благодарам што ги поддржавте проектите што ги истакнав во оваа кампања, што одбравте да верувате на човечноста, што сте против црните...