дамјан манчевски

Пронајдени се 37 резултати на тема „дамјан манчевски“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Дамјан Манчевски во изминативе две години ја спроведоа најголемата политизација и партизација на институциите

Зоран Заев и Дамјан Манчевски во изминативе две години ја спроведоа најголемата политизација и партизација на институциите, ова стои...
Вести

Манчевски призна дека не е задоволен од својата работа, образованите кадри си бегаат од администрацијата посебно од министерствата

Во вчерашното интервју на 1ТВ министерот за администрација и информатичко општество Дамјан Манчевски призна дека квалитетни и образовани...
Вести

„Власта е фатена на дело- ја потценува јавноста, но што и да направи нема да успее да дефокусира од епидемијата на непотизам“

Што се нема да направат СДСМ за да дефокусираат и да избегаат од одговорноста за овој тотален грабеж и оваа епидемија на непотизам што...
Вести

Мицевски до Манчевски: Изборите ги добивте само со ветување за почист воздух, а сега ни тоа не можете да го обезбедите

Пратеникот во Собранието на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски во синоќешното гостување во емисијата Само вистина...
Вести

Мицевски за лагите за администрацијата: На кој Дамјан Манчевски да му веруваме-на тој од опозиција или на министерот?

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ во синоќешното гостување во емисијата „24 Анализа“ на прашањето поврзано со вработеноста...
Вести

Додека се уште молчи за навредите од албанските новинари и министерот Дамјан Манчевски ги нападна ракометарите (ФОТО)

Министерот за јавна администрација и информатичко општество Дамјан Манчевски вчера ги нападна Стојанче Стоилов и Борко Ристовски...
Вести

Манчевски ја уценува администрацијата: Ако не испорачаме резултати за датум за преговори, нема покачување на платите во администрацијата

Ако Македонија не испорача резултати за да добие датум за преговори со ЕУ во јуни, а клучен дел за тоа е реформата во јавната администрација,...