дамјан давков

Пронајдени се 6 резултати на тема „дамјан давков“
Вести

БРАВО МОМЧЕ: Дамјан на кој МОН одби да му даде наградата стана најмладиот освојувач на сребро во Европа и четврти во светот

Штипјанецот Дамјан Давков на Светската математичка олимпијада ИМО 2021, освои сребрен медал и со тоа стана најмладиот освојувач на сребро...
Вести

ДС: Реформите во образованието треба да започнат со стипендија за талентираниот Дамјан, историјата мора да остане како посебен предмет

Демократскиот сојуз смета дека врв на хипокризија е доколку осмоодделенецот Дамјан Давков е подобар од средношколците и победи на...