дамијано давид

Пронајдени се 5 резултати на тема „дамијано давид“
Познати

Фановите во неверување по објавените фотографии: Победникот на Евровизија го покажа своето лице со рани, повеќе не личи на себе

Дамијан Давид ја стекна светската популарност кога со својата група „Манескин“ ја однесе победата на Евровизија годинава во месец...
Познати

Победникот на Евровизија повторно во центарот на вниманието – на девојките нема да им биде добро кога ќе го видат само по гаќички

Згодниот Италијанец по кого полуди цела Европа повторно се соблече гол. На воодушевување на женската публика, младиот Дамјано се пофали...
Познати

„Жените имало и зошто да гласаат“: Победникот на Евровизија како од мајка роден, во овој детаљ сите гледаат со часови (ФОТО)

Италијанецот Дамијано Давид, кој победи на Евровизија со својата група, привлече огромно внимание кај жените со својот ексцентричен...
Познати

Победникот на Евровизија позира гол: Оваа фотографија на Дамијано собра над милион лајкови за само неколку часа (ФОТО)

Дамијано Давид, член на групата „Манескин“, кој победи на „Евровизија“ оваа година, го „запали“ Инстаграм со најновата фотографија. Пејачот...