дака давидовиќ

Пронајдени се 4 резултати на тема „дака давидовиќ“
Вести

Николоски: Советот на општина Тетово донесе одлука за суспендирање на ДУП-от на Шик Јелак, храбра одлука на Касами и советниците на ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса и БЕСА

Суспендиран ДУП-от за ШИК Јелак на контроверзниот Дака Давидовиќ. Правдата победува ги остваруваме ветувањата! Денес Советот на општина...
Вести

Мицкоски: За 100 дена влада Заеви заработија 13 милиони евра од пропаѓањето на Еуростандард и се направи криминал од 200 милиони евра со контроверзниот Дака

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција ги потсети граѓаните на фамозните 13 милиони евра кои...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Што се 50 евра за возење без кацига, кога обвинителство молчи за 200 милиони евра на Дака за скандалот со ШИК Јелак-Тетово

Денес власта на Заев се обидува бесрамно да глуми правна држава. Изречената казна од 50 евра за Зоран Заев, Венко Филипче и Љупчо Николовски...
Вести

Арсовски: На првата седница на Влада наместо да се помогне на граѓаните, се доделија енормни пари на Дака, кој пред избори дал мито на Заев

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски вечерва гостуваше во емисијата „Само Вистина“ каде што посочи дека првата седница на владата...