Црвена Ѕвезда

Пронајдени се 50 резултати на тема „Црвена Ѕвезда“
Фудбал

ХИТ ВИДЕО: Куче им посака среќа на фудбалерите на Партизан среде нивниот стадион, фановите веднаш го нарекоа „куче ѕвездаш“

Партизан одигра 1-1 против Анортозис и се пласираше во 1/16 финалето на Конференциската лига на УЕФА, но најпознатиот „потег“ на натпреварот...
ТВ и Филм

Ќе се снима филм за тоа како Црвена Ѕвезда стана европски шампион: Женскиот пол ќе полуди кога ќе дознае кој ќе го игра Дарко Панчев

Следната година треба да започне снимањето на филмот за осовјувањето на Црвена Ѕвезда на Купот на европските шампиони. Тоа е единствен...
Фудбал

Иако се играше без публика, навивачи имаше: Гробари маскирани во фоторепортери навивале против Црвена ѕвезда

Според најавите, домаќинот го очекува парична казна, а ќе има санкции и за гостите Партизан и Црвена ѕвезда само втор пат во 163 меѓусебни...