Црвена Ѕвезда

Пронајдени се 32 резултати на тема „Црвена Ѕвезда“
Фудбал

Иако се играше без публика, навивачи имаше: Гробари маскирани во фоторепортери навивале против Црвена ѕвезда

Според најавите, домаќинот го очекува парична казна, а ќе има санкции и за гостите Партизан и Црвена ѕвезда само втор пат во 163 меѓусебни...
Познати

Мечот го фрлија во сенка овие две с*кс бомби- по овие албански новинарки фудбалерите искршија врат, обожуваат да не носат градник

Белградска Црвена Ѕвезда ја освои Тирана вчеравечер и обезбеди трето коло во квалификациите за Лигата на шампионите, но триумфот на...
Фудбал

Репрезентативниот голман на Србија се откажува од српскиот пасош откако прими гол од Црвена Ѕвезда (ВИДЕО)

Црвена Ѕвезда и Партизан вчера го одиграа вечното дерби број 158, а резултатот беше 1:1, црвено- белите од израмнување дојдоа со контроверзен...
Познати

Купете си карта за на Маракана: Меѓу навивачите на Наполи пристигнува и најзгодната Италијанка која обожува да се слика гола (ФОТО)

Црвена Ѕвезда на 28 ноември ќе му гостува на Наполи во петтото коло во Лигата на шампионите, а на југот од Италија најверојатно ќе биде...
Фудбал

Засилување за Лигата на шампионите: Поранешната ѕвезда на Барселона и шпански репрезентативец потпишува за Црвена Ѕвезда

Бојан Кркиќ и Црвена Ѕвезда преговараат околу евентуално доаѓање на српскиот напаѓач со шпанско државјанство на Маракана. Оваа вест...
Фудбал

Српскиот непријател број 1 доаѓа на Маракана: ФИФА едвај ќе се справи со навивачите кои со душа го чекаат Шаќири- еве што му подготвуваат

Фудбалерите на Црвена Ѕвезда ги добија своите противници во Лигата на шампионите, а еден од тимовите е и Ливерпул за кого игра и Швајцарецот...